Twórcze żniwa.

http://gazetaostrowska.pl/tworcze-zniwa/

 

Twórcze żniwa

Janusz Jurek w ścisłej czołówce międzynarodowego konkursu The World Illustration Awards 2017. Rozstrzygnięcie w sierpniu, ale już teraz prace tego ostrowskiego plastyka można oglądać na kilku międzynarodowych wystawach zbiorowych.

 20_jurek_1

Ostrowianin Janusz Jurek – absolwent Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego UAM w Poznaniu – już od ponad 20 lat zajmuje się komercyjnie projektowaniem graficznym, fotografią, animacjami, grafiką 3D oraz szeroko pojętymi nowymi formami twórczości wizualnej. Na co dzień prowadzi „NEO- Studio Grafiki Użytkowej”. Jego realizacje, nie tylko komercyjne, są doceniane nagrodami, o czym niejednokrotnie informowaliśmy na łamach „GO”.

Ostatnie dwa tygodnie to kolejne dobre wiadomości dla tego plastyka. Najważniejsza z nich to awans do ścisłej czołówki prestiżowego międzynarodowego konkursu The World Illustration Awards 2017 w Londynie, do którego zgłoszono ponad 2300 projektów. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Ilustratorów (AOI), a kierowany do ilustratorów i grafików. Janusz Jurek startuje w nim w kategorii Self-Initiated/Professional. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w sierpniu. – Zakwalifikowanie się do czołówki to dla mnie sukces. Moja grafika wraz z innymi finalistami znajdzie się w branżowych magazynach, katalogu i będzie uczestniczyła w serii wystaw organizowanych przez AOI – cieszy się Janusz Jurek.

Po Londynie przyszła wiadomość z Los Angeles, gdzie na International Design Awards jego grafika „Papilarnie” zdobyła brąz. Warto dodać, że praca ta została doceniona nie po raz pierwszy – wcześniej Jurek otrzymał za nią m.in. I miejsce w kategorii grafika 3D na Judgment Day Awards 2015 podczas Independent Festival of Creative Communication.

Prace Janusza Jurka będą też prezentowane w przestrzeni miejskiej na CHEAP Street Poster Art Festival w Bolonii. Także z Włoch przyszła do ostrowianina kolejna wiadomość – został finalistą festiwalu MAGMMA Premio Marchionni, którego rozstrzygnięcie nastąpi w lipcu.

Grafika Janusza Jurka wraz z pracami innych twórców będzie także prezentowana i w innych zagranicznych miastach – to efekt nagrody Lumen. (hol)