Gratulacje od Pani wiceprezydent.

„Janusz Jurek, ostrowski grafik, został zwycięzcą Judgment Day Awards 2015 w kategorii grafika 3D podczas Independent Festival of Creative Communication w Chorwacji. Wiceprezydent Ewa Matecka osobiście złożyła gratulacje ostrowskiemu artyście.

Janusz Jurek na co dzień zajmuje się grafiką komercyjną, a efekty jego pracy – często nawet nieświadomie – oglądamy na co dzień. Jest też autorem projektu logo, które firmowało 600-lecie Ostrowa Wielkopolskiego oraz sztandaru Ostrowa Wielkopolskiego. Działania artystyczne traktuje jako odskocznię od codziennej pracy i jak pokazuje efekt, wychodzi mu to całkiem nieźle. W tym roku po raz pierwszy grafik zgłosił swoją pracę na Independent Festival of Creative Communication w Chorwacji i od razu odniósł suckes.Jego grafika „Papilarnie” wygrała Judgment Day Awards 2015 w kategorii 3D. Jest to tym cenniejsze, że jury konkursu stanowili autorzy ponad 400 zakwalifikowanych prac.

Jest to dla mnie bardzo wielka nagroda, gdyż o tym zadecydowali w drodze głosowania graficy, projektanci, designerzy oraz agencje reklamowe, które jednocześnie prezentowały tam swoje prace – mówi Janusz Jurek.

W czwartek, 9 lipca, Janusz Jurek odwiedził wiceprezent Ewę Matecką, która osobiście chciała mu złożyć gratulacje. Artysta przyniósł ze sobą zwycięską pracę. Wszyscy, którzy chcieliby się bliżej zapoznać się z twórczością grafika, będą mieli ku temu okazję jeszcze w tym roku. W przygotowaniu jest bowiem wystawa prac Jurka, którą jeszcze w tym roku będzie można oglądać w ostrowskiej Galerii Sztuki Współczesnej.”

 

Biuro Prasowe i Relacji Społecznych


http://www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/miasto/aktualnosci/10950-gratulacje-dla-janusza-jurka