Street Photo – II wystawa w Urzędzie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

STREET PHOTO – Janusz Nadolski, Janusz Jurek, Paweł Jędrusik ponownie! 💥Druga odsłona wystawy z Klub Stara Przepompownia .

Czy zwykłe uliczne scenki mogą stać się obiektem artystycznym? Odpowiedź na to pytanie odnajdziemy w Galerii Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie trwa wystawa fotografii ulicznej „STREET PHOTO”. To miejsce, gdzie codzienność przenika przez obiektyw, zamieniając się w niezwykłe historie zapisane w kadrze.

  • Wystawa „STREET PHOTO” w ostrowskiej Galerii CAL
  • Twórczość trzech utalentowanych fotografów: Janusza Nadolskiego, Janusza Jurka i Pawła Jędrusika
  • Otwarcie dla publiczności do końca marca, z bezpłatnym wstępem

W sercu Ostrowa Wielkopolskiego, miejsce spotkań miłośników sztuki przeistoczyło się w arenę dla fotografii ulicznej. Uchwycone na zdjęciach momenty, choć zwyczajne, nabierają głębi i stają się opowieścią bez użycia słów. To efekt pracy trzech twórców, którzy z pasją obserwują świat wokół nas i momenty, które często umykają naszej uwadze.

Janusz Nadolski, konstruktor z zawodu, w fotografii odnajduje azyl, w którym zasady świata rzeczywistego nie obowiązują. Fascynuje go ludzki element w miejskiej dżungli, a jego zdolność do wydobycia emocji i opowieści z codziennej rutyny zaowocowała licznymi wyróżnieniami w prestiżowych konkursach fotograficznych.

Z kolei Janusz Jurek, mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, to twórca wizualny o bogatym doświadczeniu. Jego prace graficzne i fotograficzne są doceniane zarówno w kraju, jak i za granicą, co potwierdzają liczne nagrody i publikacje w renomowanych mediach. Jurek, poza tworzeniem obrazów, dzieli się swoją pasją poprzez prowadzenie lokalnego studia grafiki użytkowej.

Paweł Jędrusik, dziennikarz z Jaworzna, to kolejny artysta prezentujący swoje prace na wystawie. Fotografia uliczna, reportażowa i dokumentalna to obszary, w których Paweł szczególnie się wyróżnia. Jego spojrzenie na ulicę jest zarazem krytyczne i pełne empatii, co sprawia, że zdjęcia Jędrusika są pełne emocji i niezwykłej głębi.

Wystawa w Galerii CAL jest dostępna dla odwiedzających przez cały marzec. To okazja, aby przyjrzeć się, jak artystyczne wizje zaklęte w fotografiach mogą zmieniać nasze postrzeganie otaczającego nas świata. Galeria zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 oraz w środy aż do 18:00. Odkryjmy razem niezwykłość schowaną w codzienności.


https://owlkp.pl/20240207597010/urzad-miasta-w-ostrowie-wielkopolskim-nowa-wystawa-w-galerii-cal
https://umostrow.pl/aktualnosci/nowa-wystawa-w-galerii-cal.html