STREET PHOTO – Nadolski, Jurek, Jędrusik – wystawa.

Wystawa „STREET PHOTO” to przeniesie widzów w świat ulicznej fotografii, gdzie codzienność staje się źródłem inspiracji, a z pozoru banalne sceny zyskują zupełnie nowy sens. Trzej Fotografowie specjalizujący się w uchwyceniu ulotnych chwil z życia ulicy, poszukujący absurdów i decydujących momentów, w których wszystkie elementy kadru na ułamek sekundy splatają się w fascynującą kompozycję.

https://www.facebook.com/events/3638812553018526/
Janusz Nadolski
– z zawodu konstruktor, fotografią zajmuję się hobbystycznie. Fotografia to „przestrzeń” do której ucieka w wolnych chwilach, gdzie mechanizmy, reguły i zależności rządzące światem, jakby go nie dotyczą. Jest on, aparat, ulica, a na niej obce mu osoby. Interesuję go fotografią uliczna, ale także dokumentalną oraz portretem. Najbardziej ciekawi go człowiek, który stoi po drugiej stronie obiektywu, oraz jego historie. W 2022 roku wygrał konkurs „Portret Prawdziwy”, w 2021r. zajął II miejsce, natomiast w 2019r. był jego finalistą. W 2021r. został finalistą konkursu Fujifilm Moment Street Photo Award. W 2019r. wygrał konkurs Cewe Photo Award w kategorii „Ludzie”, oraz zajął II miejsce w konkursie XXIV „Portret” w Trzciance, w którym był finalistą w 2021r. i 2022r. W 2019r. jego dwie fotografie znalazły się w książce World Street Photography 6.
https://www.instagram.com/nadolskijanusz/


Janusz Jurek
Twórca wizualny: grafik, ilustrator oraz fotograf streetowy.
Jest absolwentem Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego UAM w Poznaniu.
Od ponad 25 lat prowadzi „NEO – Studio Grafiki Użytkowej” w Ostrowie Wielkopolskim.
W dziedzinie fotografii zdobywca pierwszych miejsc w konkursach: The Nature Conservancy, Minamata Convention, Wielkopolska Press Photo, Tradycja w obiektywie.
Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w konkursach fotograficznych: URBAN Street Photo Awards, National Geographic, FujiFilm Moment Street Photo Awards, Italian Street Photo festival, Photopolis Festival w Grecji, Portret prawdziwy, Nikon – Szeroki kadr, Fotograficzne diamenty, Etnoklimaty, Otwarte mistrzostwa fotograficzne, Jurajski Festiwal Fotograficzny i innych. Jego zdjęcia były publikowane m.in. w: National Geographic, amerykańskim Nature.org, w magazynach Capture magazine, Shotkit, Lens magazine, albumie URBAN unveils the City and its Secrets 8 oraz wielu innych.
Autor ekranów startowych do programów Adobe Photoshop oraz Adobe InDesign.
www.januszjurek.info
www.facebook.com/januszjurek2
www.instagram.com/januszjurek.info
www.behance.net/januszjurek


Paweł Jędrusik
– mieszka w Jaworznie od urodzenia, na co dzień jest dziennikarzem regionalnej telewizji TVS.
Interesuje go fotografia uliczna, reportażowa i dokumentalna.
Był nagradzany i wyróżniany w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, takich jak: Sony World Photography Awards, Grand Press Photo, Leica Street Photo, Moment Street Photo Awards, Chromatic Awards, Urban Photo Awards, Śląska Fotografia Prasowa, Obiektywnie Śląskie, SGL Local Press, Fotoreporter Roku.
https://www.facebook.com/PawelJedrusikFotografia


Kurator wystawy: Małgorzata Dąbrówka
Projekt plakatu: Janusz Jurek
Druk zdjęć: Foto Studio Malik