Wielkopolska Press Photo 2021 – wystawa w Kaliszu.


Galeria 66 w Bibliotece Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu prezentuje najlepsze zdjęcia wybrane przez jury prestiżowego konkursu Wielkopolska Press Photo 2021.

Wielkopolska Press Photo to fascynujące zdjęcia z niesamowitych wydarzeń. Spośród 1310 zdjęć nadesłanych przez 84 fotografów zostało nagrodzonych kilkadziesiąt zdjęć pojedynczych lub w zestawach, w sześciu kategoriach.

-Ta wystawa daje nam szansę snucia refleksji na temat kondycji fotografii prasowej i dokumentalnej. Osobiście fascynują mnie zdjęcia, które zostały wykonane w czasie zdarzenia ulicznego, być może są trochę przypadkowe, ale zamykają w kadrze wyjątkową sytuację, często stając się metaforą tego wydarzenia bądź znakiem ważnych przemian, dążeń, idei – powiedział, witając gości, Robert Kuciński, dyrektor kaliskiej Biblioteki

W kaliskim wernisażu, który odbył się w czwartek, 2 marca uczestniczył członek jury, Mateusz Kiszka, który reprezentował jednocześnie organizatora konkursu, czyli Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. 

– Można śmiało powiedzieć, że Wielkopolska Press Photo 2021 jest to wyjątkowa wystawa. Wśród nagrodzonych prac dominują ujęcia pandemii Covid-19 i strajków kobiet, ale różnorodność tematów i sposobów widzenia rzeczywisto