Wywiad z moją torbą na australijskim Shotkit.


Gdyby ktoś był ciekawy co noszę w torbie i po kieszeniach to właśnie ukazał się wywiad z moją torbą na australijskim Shotkit.
https://shotkit.com/janusz-jurek/

Zdjęcia robię od czasu kiedy byłem małym dzieckiem.
Później w swojej karierze zajmowałem się wieloma rodzajami fotografii: reklamową, modową, produktową, a obecnie skupiam się na fotografii streetowej.

Fotografuję absurdy, ciekawe scenki, świat przyłapany w nietypowym momencie. Zdjęcia uliczne nie są pozowane, przez to autentyczne.

Ograniczyłem swój sprzęt do minimum. Cała szafa sprzętu pozostaje w domu. Noszę tylko to czego potrzebuję, albo zapewnia mi komfort, wygodę i dostarcza przyjemności z robienia zdjęć w przestrzeni miejskiej.
Idealny sprzęt dla fotografa streetowego to sprzęt lekki, minimalistyczny.

Staram się być wizualnie być przeźroczystym i bardzo blisko tego co fotografuję; niemal uczestniczyć w wydarzeniu, ale pozostawać niewidzialnym dla jego uczestników.

Kiedy robię zdjęcia w podróży staram się aby mój wygląd nie rzucał się w oczy. Nie mam przy sobie przedmiotów, które mogą przyciągać uwagę: zegarka, biżuterii, kolorowej lub drogiej odzieży, intensywnych perfum. Przeważnie mój aparat i obiektyw jest polepiony czarną taśmą, wygląda jak zużyty.

Canon EOS R6

Aparat bardzo szybki, lekki, wyglądający na tani i nie rzucający się tak w oczy… czyli posiada wszystkie cechy sprzętu do fotografowania na ulicy.
Przeważnie używam swojego programu 1/250s, f.8, auto ISO. Modyfikuję go w zależności od sytuacji.

Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM
Głównie używam tego obiektywu. Uwielbiam ogniskową 35. Wiem jak stanąć w odpowiednim miejscu i w ułamku sekundy przyłożyć aparat do oka i zrobić idealnie skadrowane zdjęcie.
Ta ogniskowa jest dla mnie idealna przy tworzeniu wieloplanowych kompozycji.

Canon 24-105 mm f/4.0L EF IS II USM
Canon Adapter Control Ring M-ADAP EF-EOS R

Peak Design Uchwyt Capture V3
Peak Design Pasek na szyję SLIDE v3
Peak Design Pasek na nadgarstek CUFF v3
Peak Design Torba Everyday Sling 10L v2

Bardzo lubię produkty Peak Design. Stanowią kompatybilny system, który można rozbudowywać.
Używam różnych pasków i toreb, ale w podróży torba Peak Design sprawdza się znakomicie.

Baterie LP-E6N x4

Koss Porta Pro Wireless słuchawki
Nie ma nic przyjemniejszego jak potężne, mocne koncertowe brzmienie w przestrzeni miejskiej. Jestem fanem tych słuchawek. W swojej półce cenowej nie mają konkurencji.

KAMBUKKA ETNA GRIP Kubek termiczny
Fotografia uliczna to często siedzenie w jednym miejscu przez dłuższy czas i czekanie idealny kadr. Gorąca kawa w zasięgu ręki jest czymś bardzo ważnym w takich momentach.

https://shotkit.com/janusz-jurek/