Międzynarodowy Przegląd Sztuki – Pałac Struga.

W gronie artystów z Polski znalazła się liczna reprezentacja twórców z Dolnego Śląska.

Z ogromną przyjemnością zapraszam na wielkie święto sztuki: wyjątkowo bogatą i rozmaitą wystawę prac artystów aktualnie tworzących sztukę w różnorodnych technikach i stylach, zaprezentowaną we wnętrzach pierwszego piętra Pałacu Struga.

W tym roku wydarzenie jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wsparcie finansowe pozwoliło nam przyjąć prace aż 135 artystów z 11 państw: z Anglii, Belgii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji , Ukrainy i Włoch.

Tegoroczna wystawa została wzbogacona o lalkę (lalka żyworęka) oraz filmy a także o literaturę. Wystawa prezentuje prace w następujących kategoriach: malarstwo, rysunek, grafikę, fotografię, rzeźbę, ceramikę, szkło, tkaninę oraz asamblaż. Prace zostały w doskonały sposób wkomponowane w zabytkowe wnętrza pałacu, wzbogacając je i dopełniając. Pomiędzy pracami i wnętrzami zachodzi niezwykła interakcja – można odnieść wrażenie, że prace są kontynuacją otaczających je przestrzeni lub doskonałym uzupełnieniem tego co obserwujemy na ścianach. W ten sposób powstała niezwykła galeria, która pozwala na całkowicie odmienne i unikatowe odczytanie prac. Ani zdjęci ani film nie jest w stanie oddać niezwykłego zjawiska jakiego można doświadczyć tylko podczas osobistego oglądania wystawy wpisanej w przestrzeń pałacu, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej unikatowej galerii.

Serdecznie dziękujemy Kuratorce wystawy Sylwii Sobieraj-Borowiec, Koordynatorowi Krzysztofowi Ryfie i Konsultantce dr Natalii Wegner za wspaniałe zakomponowanie i montaż tak obszernej i różnorodnej wystawy.

Bez naszych wspaniałych Wolontariuszy nie dali byśmy rady przygotować pałacu i zamontować tak obszernej wystawy. Serdecznie dziękujemy: Kacprowi Wieczorkowi, Adrianowi Zgorzelskiemu, Mariuszowi Malusowi, Marcinowi Borowcowi, Mai Borowiec, Pawłowi Kazale i Krzysztofowi Wieczorkowi.

Wystawę można oglądać podczas zwiedzania pałacu we wszystkie weekendy wakacyjne od godziny 12:00 do 17:00. Wejście o pełnych godzinach, zwiedzanie wystawy jest zawarte w cenie zwiedzania pałacu.

Na zakończenie wystawy przygotowaliśmy historyczno – artystyczne wydarzenie: „IV Podwieczorek z Księżną Izabelą Czartoryską”. W dniu 28.08.2022 o g. 17:00 odczytane zostaną fragmenty pamiętnika Księżnej Izabeli, która w sierpniu 1816 roku odwiedziła hrabiego Kospota w Pałacu Struga. Partner wydarzenia – Prezes Fundacji Wspólna Przestrzeń – p.Mariola Fanselow zaprasza Państwa na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu poetki Anny Czachorowskiej i gitarzystki Izabeli Konar.